| EN | RUS |    
     
  Meniu  
    Naujienos
    Apie veislę
    Mūsų šunys
    Parodos
    Šuniukai
    Galerija
    Straipsniai
    Nuorodos
    Kontaktai
Foto

Author: Mindaugas

 
     
 
     
  Apie veislę : Ketinantiems įsigyti basetą   Jevgenija |1 October 2009 | Žiūrėjo: 19674  

Ką reikėtų žinoti, prieš įsigyjant basetuką:


* Basetai nėra paklusnūs. Dažnai jie tiesiog “kurti”, negirdi kas jiems sakoma, šaukiama... Jie - ne kvaili, priešingai, - labai protingi, todėl savarankiški ir labai užsispyrę. Dėl to vyrauja nuomonė, kad jie sunkiai dresuojami.
* Basetai nėra "sofos atletai", priešingai negu atrodo. Nesitikėkite, kad jis visą dieną miegos ant fotelio, laukdamas jūsų grįžtant iš darbo, ir pasitenkins 15 minučių pasivaikščiojimu. Basetai - medžiokliniai šunys, todėl reikalauja, ilgų ir tolimų, bet negreitų pasivaikščiojimų. Jie netinka rytiniam krosiukui, bet puikūs žygių pėsčiomis palydovai.
* Basetai ilgai mokinasi prašytis į lauką. Teks ilgai ir kantriai šluostyti balutes ir rinkti krūveles namuose.
* Basetai tvirti, masyvūs šunys, todėl bent iki 9 mėnesių amžiaus jų stuburą reikia labai saugoti ir neleisti šuniui pačiam lipti ir ypač leistis laiptais. Apskritai, jei gyvenate aukščiau antro aukšto be lifto, pagalvokite ar basetas jums tiks, nes visus tuos 9 mėnesius jums teks jį kasdien po kelis kartus nešioti ant rankų.
* Basetas yra gaujos šuo. Jau nuo seno jie gyvendavo su kompanija gentainių, todėl sunkiai pakelia vienatvę, kai jūsų nėra namie. Taigi, jau nuo pirmųju dienų nusiteikite įskiepyti šuniukui, kad jam teks pasilikti vienam namuose.
* Basetas - tikras skalikas: ir savo liūdesį, ir džiaugsmą gali reikšti labai garsiai, o tai tikrai jūsų kaimynų nedžiugins.
* Basetai be visa to, dar pasižymi gausiu seilėjimusi. Tai toks pats neatsiejamas veislės bruožas, kaip liūdnos akys bei ilgos aksominės ausys.


Apie kilmės dokumentus:


* Jeigu tiksliai žinote, kad basetas tikrai toji veislė, kurios Jums reikia, tai turite atsakyti sau į klausimą: ar šuo dalyvaus parodose, ar bus tik namų draugas. Šioje situacijoje, jeigu tai pirmas jūsų veislinis šuo, pasakysite: "Kam man tie dokumentai, juk perku ne prekę su garantiniu talonu", ir - suklysite, nes basset-hound?as yra sena veislė, su kuria daugybę metų dirbo veisėjai, tobulindami išvaizdą, ypatingą temperamentą ir darbines savybes. Net jei perkate šunį namams, turite įvertinti tai, kad šuo gyvens bent 10 metų ir tik nuo pradinio pasirinkimo priklauso, kokie bus tie metai: ar pilni džiaugsmo (dėl sveiko, nuostabaus būdo šeimos draugo, kurį imsite visur su savimi, gal net keliausite su juo į parodas), ar kartėlio (dėl augintinio sveikatos sutrikimų, dėl to, kad pažįstami klausinės, kodėl jūsų basetas nepanašus į tą basetą iš TV serialo, net vedžiosite savo šunį visada su atsnukiu, nes jis galbūt užaugs agresyvus...)
* Ir netiesa, jei pardavėjas pasakys, kad jo kalytė turi dokumentus, bet jie neturėjo laiko dalyvauti parodose, todėl šuniukai neturi dokumentų. Paprasčiausia pagalvokite, kam tuomet toks "veisėjas" turėjo laiko: ar jis netingėjo perskaityti bent elementarius patarimus apie kergimo planavimą, ar jis turėjo laiko tinkamai parinkti šuniukų tėvą bei koks tas tėvas, jei "veisėjas" neturėjo laiko važiuoti kelis šimtus (kai kada ir tūkstančius) kilometrų iki jo buvimo vietos? Kas tuomet toks šuniukas - panašus į basetą individas iš gretimos laiptinės?..
* Ir tai dar ne pats blogiausias variantas, nes tingėjimas ir nenoras domėtis yra viena, o tikslingas dauginimas ar perpardavinėjimas (Lietuvoje šis reiškinys sparčiai populiarėja) yra kas kita. Šiuo metu mūsų šalyje atsiranda vis daugiau tokių "veisėjų", kurie augina po kelias ar net keliolika populiarių veislių kalyčių. Kai kurie net sugeba sudalyvauti su jomis parodose ir surinkti minimalų titulų skaičių. Tada - veisia, veisia, veisia... Kergia per kiekvieną rują, išnaudoja kalytes kaip pinigų darymo mašinėlę... O pabaiga dažniausiai liūdna.
* Būna, kad vadinamieji „veisėjai“ superka šuniukus iš kitų panašių daugintojų arba patys urmu siunčia į užsienį tokiems komersantams. Taigi, pirkdami šuniuką iš tokio „veisėjo“, niekada nežinosite ar kilmės dokumentai yra būtent to šuns. O ką kalbėti apie šunų gyvenimo sąlygas tokiose fermose?..
* Šuniukus tokie „žmonės“ stengiasi realizuoti kuo greičiau, vos tik jie pradeda valgyti savarankiškai. Tokiems biznieriams visai nerūpi, kad per anksti atskirtas nuo kalės šuniukas neįgyja reikiamų žinių apie hierarchiją gaujoje, apie tarpusavio santykius šunų pasaulyje. Dažniausiai iš tokių šuniukų užauga nepasitikintys savimi, be priežasties agresyvūs individai. O juk kiekvienas atskiras šuo formuoja visos veislės įvaizdį, net tada, kai jis nėra tos veislės atstovas ir turi tik išorinį panašumą...
* Sakysite, bedokumenčiai pigiau. Tačiau jei perkate šunį namams, tai pasvarstykite ir kitą galimybę, kuri ne ką brangesnė. Tai kilmingas šuo iš veislyno, bet nevisiškai atitinkantis veislės standartą, t.y. skirtingų spalvų akytės, uodegos užlūžimas (kuris dažniausiai tik apčiuopiamas), arba kita priežastis dėl kurios šis šuo negali būti veisiamas.
* Tad, pirkdami šunį gerai pagalvokite, ką Jūs remsite: ar žmogų tiesiog kalantį pinigus, ar tą, kurio išlaidos niekada neatsipirks, nes jis jų net neskaičiuoja, kadangi tiesiog myli savo veislę ir siekia ją tobulinti. Galbūt pasitaiko atvejų, kuomet nepasiseka išveisti tobulo veislės atstovo, bet tikras veislės fanatas net po kelių metų važiuos gelbėti savo šuniuko iš nelaimės, naktį konsultuos Jus telefonu, trenksis "pakeliui" aplankyti parduoto šuniuko, nes tai vos 200 km į šalį...

Linkime sėkmės renkantis savo svajonių basetuką!


Kilmės dokumentų pavyzdžiai ir jų suteikimo tvarka yra Lietuvos kinologų draugijos tinklapyje: www.kinologija.lt

Pirkėjų, ketinančių įsigyti šuniuką užsienio veislynuose, dėmesiui!

LKD netarpininkauja darant eksportinius kilmės dokumentus šuniukams, įsigytiems užsienyje (Vengrijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje etc). Pirkdami šuniuką užsienio šalyse reikalaukite eksportinių kilmės dokumentų (Export Pedigree).
Eksportiniuose dokumentuose iš karto privalo būti įrašyti pirkėjo (šuniuko savininko) duomenys, t.y. vardas, pavardė, tikslus adresas. Nesant šių rekvizitų tarptautinė kinologų federacija (FCI) bei visos jai priklausančios (tame tarpe ir LKD) ar bendradarbiaujančios organizacijos dokumentus laiko negaliojančiais.
LKD rekomenduoja įsigyti veislinį šuniuką tiesiai iš veisėjų, be perpardavinėtojų (internetinėje erdvėje besivadinančių agentais, veisėjų įgaliotiniais, tarpininkais ar kaip kitaip) pagalbos.
• Susisiekti tiesiogiai su užsienio veisėjais galite internetinės FCI svetainės pagalba. Svetainėje rasite ir visą tarptautinei kinologų federacijai priklausančių veislynų sąrašą. Apie veisėją daugiau informacijos galite sužinoti pasiteiravę šalies kinologinėje organizacijoje.
LKD veisėjai šuniukus parduoda tik su kilmės dokumentais, identifikuotus tatuiruote arba mikroschema. Visi LKD šuniukai parduodami tik su pirkimo-pardavimo sutartimis. Apie jus dominančius veislynus daugiau informacijos teiraukitės Lietuvos kinologų draugijoje telefonu +370 5 2491119 arba bet kuriame Veislės klube. Klubų sąrašas bei kontaktai patalpinti LKD svetainėje.

WWW.BASSET-HOUND.LT
rekomenduoja atrasti laiko pasinaudoti internetinės paieškos pagalba ir pasižiūrėti visus pardavėjo kontaktinius duomenis. Kartais tas pats asmuo parduoda ar perparduoda bet kurios veislės šunis, o tai reiškia, kad jis vargu ar gali būti geras ir vertas dėmesio veisėjas - greičiausiai tai bus tarpininkas arba tiesiog šunų „fabrikėlio“ atstovas.
     
     
     
Į viršų
 
   
   
Copyright by www.basset-hound.lt  
Įvertinkite šią svetainę Surask.lt sistemoje
created&designed by www.bloodhound.lt