| EN | RUS |    
     
  Meniu  
    Naujienos
    Apie veislę
    Mūsų šunys
    Parodos
    Šuniukai
    Galerija
    Straipsniai
    Nuorodos
    Kontaktai
Foto

Author: Mindaugas

 
     
 
     
  Mūsų šunys : Nuo ko viskas prasidėjo   Jevgenija |15 July 2009 | Žiūrėjo: 2786  
Basetas - viso mano sąmoningo gyvenimo svajonė.

Dar lankydama darželį mačiau ilgus ir nerangius mano krikštatėvių šunis (jie neturėjo jokių bedrų protėvių su basetais) ir jais žavėjausi. Aš augau ir kaip daugma vaikų, rinkau atvirukus, pašto ženklus ir iškarpas gyvūnų tematika. Kol vieną kartą neužtaikiau idealaus šuns nuotraukos su užrašu „Basset-hound“, tai ir buvo pradžia. Pradėjau rimčiau domėtis šia veisle. Namie periodiškai atsirasdavo visokios smulkmenos su basetų atvaizdais. Kolekcija pildėsi iškarpomis iš žurnalų, brošiūrėlėmis bei straipsniais iš interneto, o galvoje aidėjo „aš turėsiu tokį šunį“.

Reikia pastebėti, kad mano tėvai buvo kategoriškai prieš. Mūsų namuose visada buvo pilna visokių gyvių, tačiau motyvuoti kam mums dar vienas „toks baisus šuo“ aš nemokėjau. Dabar aš dėkinga likimui už tai, kad nedavė man baseto anksčiau. Tai šuo ne vaikui ir net ne kiekvienam suaugusiajam. Ir labai džiaugiuosi, kad iki to momento kai svajonė išsipildė, aš turėjau pakankamai žinių apie basetus ir apie kinologiją apskritai.

Aš tiksliai žinojau, kad noriu šuns su dokumentais, ir žinojau - noriu baseto, o ne panašaus į jį, žinojau - norėsiu važinėti į parodas, tam, jog visas pasaulis žinotų - sulaukiau savojo baseto.

Ir sulaukiau. Po bemaž 20metų laukimo, gimtadienio proga (tai nebuvo staigmena) gavau ją, Abracadabra Stary Kon iš Lenkijos, mano išsvajotąją Tornado, mano Torę, mažiuką MANO BASETĄ!!!

Tada prasidėjo... Balos per visus namus, atsikėlimai po kelis kartus per naktį, kad iššluostyti vis kitą. Begaliniai vizitai pas veterinarą, pasirodė kad ji beprotiškai alergiška, tačiau po metų, tas beprotiškai dingo savaime. Seilės visur, balos aplinkui, bet kas tai palyginus su tuo, kad aš baseto auginoja? Žodžiu, tai manęs neatbaidė. „Vaikas“ augo gražus ir paklusnus, ir net mano mama pervadino „baisų šunį“ į „mažą mergaitę“.

O toliau tik geryn. Po užsiėmimų dresūros aikštelėje ir pasišunėjimų parodose, nutarėm sudalyvauti. Jau pirmoje parodoje buvome „labai perspektyviu šuniuku“. O tada dar ir dar... Vėliau buvome gražiu junioru ir tapome Lietuvos bei Latvijos jaunimo čempionais, dar vėliau Lietuvos ir Latvijos čempionais.

Dar paaiškėjo kad Torė nėra „sofos atletas“ , bet yra aistringa medžiotoja! Skatiname šias jos savybes. Torė turi jau du lauko bandymų diplomus, ir ties tuo nežadame sustoti...

Tačiau visų svarbiausia, kad aš turiu savo svajonę! Ir ta svajonė yra geriausias Basset-hound?as pasaulyje.
     
     
     
Į viršų
 
   
   
Copyright by www.basset-hound.lt  
Įvertinkite šią svetainę Surask.lt sistemoje
created&designed by www.bloodhound.lt